Іноді мені здається, що найскладніше питання в охороні праці звучить дуже просто: чому працівники ризикують? Не чому стаються нещасні випадки. Не чому порушують вимоги законодавства. А саме чому працівник свідомо або несвідомо робить крок назустріч небезпеці.
Здавалося б, відповідь очевидна. Усі знають правила, проходять навчання та інструктажі, розуміють до чого можуть призвести порушення. Проте щодня хтось відмовляється від каски, хтось обходить захисне блокування, а хтось вирішує, що цього разу виконає роботу швидше без дотримання вимог безпеки.
Щоразу, коли бачу такі ситуації, намагаюся зрозуміти, чому це відбувається. Можливо, причина в тому, що працівник дуже швидко звикає до небезпеки.
Зверніть увагу
Те, що в перший день роботи викликає настороженість, через місяць уже здається звичним, через рік — буденним, а через кілька років ризик узагалі перестає сприйматися як загроза
Працівник проходить повз небезпечну ділянку сотні разів і не бачить загрози. По...